Wpisz szukane słowo i wciśnij enter
Najnowsze komentarze

    Program BIENNALE ARS POLONIA 2014

    data godz. program rodzaj miejsce
    12 września 18.00 Wernisaż 4. BIENNALE ARS POLONIA wernisaż GSW
    18.40 „Yesterday, today, tomorrow” Renata Buziak,
    Taniec: Miho Iwata
    Muzyka: Vanessa Tomlison
    performance GSW
    19.00 Ewa Benesz mówi „Pana Tadeusza” performance GSW
    13-14 września „Animacja Plastelinowa” Izabela Plucińska, DWUDNIOWE warsztaty dla dorosłych warsztaty
    nabór zamknięty
    GSW
    13 września 11.00 Renata Buziak spotkanie autorskie GSW
    11.45 Krystyna Piotrowska spotkanie autorskie i pokaz filmu GSW
    13.00 Inga Fonar Cocos spotkanie autorskie i pokaz filmu GSW
    14.00 Zbigniew Benedyktowicz, spotkanie omawiające twórczość Miłosza Benedyktowicza spotkanie autorskie i pokaz filmu GSW
    17.00 Tomasz Pobóg-Malinowski spotkanie autorskie i pokaz filmu GSW
    18.00 Joanna Helander spotkanie autorskie GSW
    19.00 Ewa Benesz spotkanie autorskie GSW
    20.00 „Re:Pres”
    DJ LENAR
    koncert GSW
    14 września 12.00 Izabela Plucińska spotkanie autorskie i pokaz filmu GSW
    13.00 „Spotkanie z twórczością Stefana i Franciszki Themersonów” prowadząca: Małgorzata Sady1. “Calling Mr. Smith” (Wzywamy Pana Smitha), reż.Franciszka i Stefan Themersonowie

    2. “The Eye & The Ear” (Oko I ucho), reż. Franciszka i Stefan Themersonowie

    3. “Stefan i Franciszka”, reż. Tomasz Pobóg-Malinowski

    4. „Przygoda człowieka poczciwego”, reż. Franciszka i Stefan Themersonowie

    5. „Dwaj ludzie z szafą”, reż. Roman Polański

    spotkanie i pokaz filmów GSW
    17.00 „Powroty” film Bo Perssona i Joanny Helander spotkanie autorskie i pokaz filmu Luboszyce pod Opolem
    19-21 września Trzydniowe warsztaty Ewy Benesz „Praktyki wokalne” warsztaty
    nabór zamknięty
    Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, scena na parterze
    21 września 18.00 Andrzej Panufnik – Koncert fortepianowyAndrzej Panufnik – III Symfonia Es-dur op. 55 ”Eroica” koncert Filharmonia Opolska
    Wstęp wolny, wejściówki do odbioru w GSW i Filharmonii
    7 października 19.00 Recital muzyki Szymona Brzóski
    Barbara Drążkowska – fortepian
    koncert Filharmonia Opolska
    Wstęp wolny, wejściówki do odbioru w GSW i Filharmonii

    KINO BIENNALE 2014

    Data Godzina Program Uwagi
    Tytuł Reżyseria Rok Czas trwania
    I
    14.09
    13:00
    53 min
    1. „ Calling Mr. Smith (Wzywamy Pana Smitha)” Franciszka i Stefan Themersonowie 1943 10 min
    2. „ The Eye & The Ear (Oko i ucho)” Franciszka i Stefan Themersonowie 1944/45 10 min
    3. „Stefan i Franciszka” Tomasz Pobóg-Malinowski 1974 33 min
    14:00
    25 min
    4. „Przygoda człowieka poczciwego” Franciszka i Stefan Themersonowie 1938 10 min
    5. „Dwaj ludzie z szafą” Roman Polański 1958 15 min
    II
    19.09
    18:30
    46min
    1. „Taniec z Miłoszem” Joanna Helander i Bo Person 2012 36 min
    2.„Gdyby ta Polka była z nami” Joanna Helander i Bo Person 2012 10 min
    19:30 „Teatr 8 Dnia” Joanna Helander i Bo Person 1992 Długi metraż
    III
    20.09
    18:00
    1h 5 min
    1. „Inventorium Śladów” Stephen i Timothy Quay 24 min
    2. „Maska” Stephen i Timothy Quay 2010 20 min
    3. „Ulica Krokodyli” Stephen i Timothy Quay 1986 21 min
    IV
    01.10
    17:00
    1h 33min
    1. „Cieślewicz” Tomasz Pobóg-Malinowski 1994 17 min
    2. „Od piątku do soboty – Film o Zbigniewie Rybczyńskim” Tomasz Pobóg-Malinowski 45 min
    3. „Caziel” Tomasz Pobóg-Malinowski 1998 20 min
    4. „Topor” Tomasz Pobóg-Malinowski 11 min
    V
    02.10
    17:00 „Podróż przez Pół Wieku” Tomasz Pobóg-Malinowski
    VI
    3.10
    17:00
    1h 17min
    1. Dzień przed (The Day Before) Zbigniew Rybczyński 1984 3 min
    2. Puszek (Fluff) Zbigniew Rybczyński 10 min
    3. Capricco No 24 Zbigniew Rybczyński 1989 10min
    4. Dyskretny urok dyplomacji (The Discret Charm of the Dyplomacy) Zbigniew Rybczyński 1984 3 min
    5. Schody (Steps) Zbigniew Rybczyński 1987 25 min
    6. Czwarty Wymiar (The Fourth Dimension) Zbigniew Rybczyński 1988 26 min
    VII
    13.10
    18:00
    1h 30min
    7. Orkiestra (The Orchestra) Zbigniew Rybczyński 1990 30 min
    8. The Making of „Orchestra” Zbigniew Rybczyński 60 min
    VIII
    14.10
    18:00
    1h 30 min
    9. Video-clipy i krótkie formy Zbigniew Rybczyński 1990 30 min
    10. Manhattan Zbigniew Rybczyński 1991 30 min
    11. Washington DC Zbigniew Rybczyński 1991 30 min
    IX
    15.10
    18:00
    1h 22min
    12. Video-clipy i krótkie formy Zbigniew Rybczyński 30 min
    13. Kafka Zbigniew Rybczyński 1992 52 min
    X
    16.10
    18:00 „Półtora pokoju” Andriej Chrzanowski pełny metraż
    XI
    17.10
    18:00
    42 min
    1. „Dom” Borowczyk i Lenica 1958 11 min
    2. „Był sobie raz” Borowczyk i Lenica 1957 9 min
    3. „Sztandar Młodych” Borowczyk i Lenica 1957 2 min
    4. „Martwy cień/ Dead Shadow” Andrzej Klimowski 1980 10 min
    5. „The Sphinx” Andrzej Klimowski 2006 10 min
    18:30
    1h 9min
    1.„Jam session” Izabella Plucińska 2005 10 min
    2. „7 minut później” Izabella Plucińska 2008 7 min
    3. „Maraton” Izabella Plucińska 2008 5 min
    4. „Esterhazy” Izabella Plucińska 2009 25 min
    5. „Josette und ihr papa (Josette i jej ojciec)” Izabella Plucińska 2010 9 min
    6. Afternoon Izabella Plucińska 2011 3 min
    7. „Liebling” Izabella Plucińska 2013 7 min
    XII
    18.10
    19.10
    45 min
    „Alfred Schreyer z Drohobycza” Marcin Giżycki/Małgorzata Sady 45 min
    XIII
    19.10
    18.00
    48 min
    1. Filmy Jem Panufnik 20 min
    2. „X Gieniu ratuj” Bolesław Błaszczyk 28 min
    19:00
    1h 5min
    3. „Name/Imię” Inga Fonar Cocos 20 min
    4. „Wyjechałam, wyjechałem z Polski, bo…” Krystyna Piotrowska 45 min